rendorseg--ugyeszseg-birosag--1

rendorseg--ugyeszseg-birosag--1

– 95% esélyed sincs – Mire készülj, ha idézést kapsz

„Kihallgatás? Tanúként? Gyanúsítottként? Már az első lépés is végzetes lehet.”

2025. július 24. - megfigyelő 77

Ne legyenek illúzióid: ha idézést kapsz a rendőrségtől--akár tanúként,akár gyanúsítottként--95% eséllyel hátrányos helyzetből indulsz, és nem az igazság lesz az elsődleges szempont.

A büntetőeljárásban--legyen az szabálysértési vagy egy annál komolyabb ügy,--a rendszer nem arra épül, hogy igazságot szolgáltasson,hanem, hogy formailag "le legyen zárva az ügy", lehetőleg minél gyorsabban, minél egyszerűbben.

Az igazság helyett az ítélt dolog számít. Ahogy a Kúria is kijelenti:

RES IUDICATA PRO VERITATE ACCIPITUR----azaz: " A jogerős ítéletet igazságként kell elfogadni"

Ez a szemlélet minden szinten átszövi a rendszert--rendőrség, ügyészség, bíróság. Aki ebbe az őrlőgépbe bekerül, annak nincs sok esélye, ha nincs mögötte szakértő segítség, és ha elhiszi, hogy "a rendszer majd igazságosan eljár".

ÜGYVÉDI SEGÍTSÉG NÉLKÜL NE TEDD !

Már a rendőrségi idézés megérkezésekor keress ügyvédet!  Ne várd meg amíg kihallgatásra visznek és ott szembesítenek a vádakkal.

Ne fogadd el a rendőrség által "automatikusan biztosított" kirendelt védőt--gyakran csak formálisan vannak jelen, nem a Te érdekeidet képviselik.

NE MENJ EGYEDÜL A KIHALLGATÁSRA! A kihallgatás során tett nyilatkozatok később akár végzetesek is lehetnek. Egy félmondat, egy beismerő hangulatú megjegyzés is elég lehet.

Ismerősi-Baráti--Rokoni szálak?  Igen vannak--és számítanak...

Nem egyszer előfordul, hogy a feljelentő közvetlen vagy közvetett áll a rendőrséggel, az ügyészséggel, a bírói karral.Ez lehet családi, baráti, szakmai kapcsolat,amit nagyon nehéz bizonyítani,mégis érzékelhető módon torzíthatja az eljárást.

A "független" igazságszolgáltatás sokszor csak látszólag pártatlan--a valóságban pedig ki nem mondott kapcsolatok és háttéralkuk alakíthatják az eredményt.

Rövid gyakorlati tanács:

Ne menj be egyedül a rendőrségre--akkor sem ha csak tanúnak hívnak

Ne írj alá semmit, ha nem érted pontosan

Ne hidd el ha azt mondják " ez csak formalitás" vagy , hogy "semmi komoly"--ez gyakran a gyanú leplezése

 

Van hasonló történeted?

Ha te, vagy ismerősöd került hasonló helyzetbe>>írd meg!

A blog célja nemcsak tapasztalatok megosztása, hanem a rendszer visszásságainak bemutatása--név nélkül is szívesen veszek-közlök valódi történeteket

 

A folytatásban arról lesz-többek között szó--milyen tipikus csapdákba "sétálnak" bele az ügyfelek a büntetőeljárásban--és hogyan lehet ezeket elkerülni..

Egy valós történet adta az alapot, hogy részletesebben figyeljem azokat az eseteket-folyamatokat, melyek kristálytisztán mutatják bizonyos törvények többféleképpen értelmezhetőségeit, és az ebből adódó joghátrányokat.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://ismet-itt.blog.hu/api/trackback/id/tr1918914302

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása